Kategorie
Wysyłanie paczek

Jak spakować paczkę do wysyłki?

Wysyłanie paczek pocztą kurierską to w dzisiejszych czasach coś zupełnie naturalnego. Dzięki usługom kurierskim, można wysłać dowolny przedmiot w zasadzie w dowolne miejsce w raju i za granicą. Aby jednak paczka a szczególnie to co się w niej znajduje, nie uległo zniszczeniu w trakcie transportu, trzeba sporą uwagę przywiązać do odpowiedniego zapakowania przedmiotu. Jak to zrobić?

Opakowanie

Pakując paczkę do wysyłki, trzeba pamiętać, by opakowanie było zgodne z tym, czego oczekuje firma kurierska. W większości przypadków, wskazane jest, by paczka miała regularne kształty, więc najprościej wysyłać przedmiot w kartonie o odpowiednich rozmiarach. Wysyłka paczki o nieregularnych kształtach jest też możliwa, jednak będzie to paczka niestandardowa, co może podnieść koszty wysyłki. Rzeczy nietypowe- takie jak rower, opony, sprzęt AGD należy pakować w sposób zgodny z procedurami obowiązującymi w danej firmie kurierskiej, bowiem w innym przypadku po prostu nie zostaną przyjęte do wysyłki.

Zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu

Warto mieć świadomość, że paczka, nawet z opcją ostrożnie, może być poddawana wstrząsom i narażona na uszkodzenie. Wysyłany przedmiot więc warto pakować bardzo dokładnie. Co do zasady, w paczce nie powinno być pustych miejsc, jeśli są, należy je wypełnić specjalną pianką, folią bąbelkową, innymi wypełniaczami. Można w tym celu stosować nawet pogniecione gazety czy ulotki, najważniejsze, by przedmiot po spakowaniu, nie poruszał się w środku zamkniętej paczki. Nie bez znaczenia jest też sam karton. Powinien być w miarę mocny, Aby się nie otworzył, można oczywiście sklepić jego części taśmą klejącą, jednak sensowniejszym rozwiązaniem jest użycie specjalnej folii, którą owija się całe opakowanie, a dopiero później taśmą skleja końcówki folii. Wskazane jest też, by taśmą owinąć wszystkie boki paczki.

Wysyłanie paczki kurierem nie jest trudne, jednak jej właściwe spakowanie już tak. Warto się o to postarać, by mieć pewność, że przedmiot, który jest wysyłany, bezpiecznie i bez żadnych uszkodzeń dotrze do adresata.